Jak kupować prezenty dla dzieci?

prezenty dla dzieci
prezenty dla dzieci
Nie ma chyba na świecie człowieka, który nie lubi dostawać prezentów. W polskiej kulturze obchodzimy wiele świąt i  okazjonalnych dni, którym towarzyszy wręczanie prezentów. Urodziny, imieniny, Święta dają okazję (a wręcz zobowiązują!) do obdarowywania bliskich. To, jak reagujemy na otrzymywane podarunki jest niejako „wyniesione” z domu i dużo mówi o nas samych. Dodatkowo okazuje się, że wcale nie łatwo jest kupować prezenty, a szczególną pod tym względem grupę stanowią: prezenty dla dzieci.

Jak wobec tego wybrać prezenty dla dzieci, aby spełniały oczekiwania zarówno dzieci jak i dorosłych? Czy jest to w ogóle możliwe?

Na początek, warto wybrać się z mniej więcej określonym celem poszukiwań. To, co wyobrażamy sobie jako „prezenty dla dzieci” przyjmuje różne kształty, zależnie od zasobności naszego portfela, płci, a także czasów, w których przyszło nam żyć.

Kiedyś wymarzonym prezentem komunijnym był zegarek, dziś jest to tablet, ale czy możemy mieć to dzieciom za złe? Czasy, w których dorastali zegarkowi marzyciele były ubogie w gadżety, skromne. Obecnie komputer stał się codziennym narzędziem pracy i zabawy.

Drugim krokiem jest zaakceptowanie faktu, że prezenty dla dzieci nie zawsze muszą podobać się dorosłym. Każde pokolenie dzieci fascynuje się innym bohaterem, inną bajką czy grą dzięki czemu staje się jedyne i niepowtarzalne. I to jest „ich świat” dający poczucie wyjątkowości i odrębności.

Po trzecie (i najważniejsze) spróbujmy robiąc dziecku prezent, poszukać czegoś, co zmobilizuje malucha do odkrywania, budowania. Świetnym rozwiązaniem na prezenty dla dzieci są więc wszelkiego rodzaju klocki, ponieważ w dzieciach tkwi wewnętrzna potrzeba konstruowania nowej rzeczywistości. Zabawki dające dziecku pole do popisu i możliwości zmian mają niebywałą wartość.

Na koniec jednak zapamiętajmy najważniejsze: prezenty dla dzieci mają być prezentami dla dzieci i im się podobać. Więc jeśli nasze dziecko wymarzy sobie samochodzik na pilota, schowajmy wszystkie nasze mądrości w kieszeń i raźno pójdźmy do kasy w sklepie ze zdalnie sterowanymi autami.